Druk 3D

Technologia

Zapewniamy najwyższej jakości druk 3D – realizujemy zarówno proste i szybkie, jak i skomplikowane projekty, przy czym gwarantujemy, że nasza cena za druk 3D jest jedną z najbardziej atrakcyjnych we Wrocławiu oraz województwie dolnośląskim!3DFactor realizuje każdy druk 3D na zamówienie indywidualne.

Naszą specjalnością jest druk 3D w technologii FDM/FFF. Technologia ta pozwala na wydruki 3D z materiałów takich jak m. in.: PLA, ABS, guma (np. TPU, FiberFlex), nylon, PETG, ASA. Ponadto oferujemy materiały kompozytowe: drewniane, metalowe, kamienne itp.

Maksymalny obszar roboczy dla jednego elementu wynosi 30x30x40 cm. W przypadku większych elementów istnieje możliwość wydrukowania modelu w kilku częściach oraz ich połączenie.

Nie znasz się na druku 3D? Żaden problem! Nasz zespół chętnie doradzi i wytłumaczy wszystkie kwestie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do naszej drukarni 3D we Wrocławiu – chętnie pokażemy jak wygląda drukowanie 3D oraz zaprezentujemy nasze możliwości.

Proces zamówienia

Elementem koniecznym do wykonania wydruku jest model 3D. Jeżeli posiadasz model, który chciałbyś wydrukować, po prostu prześlij go do nas. W ciągu kilku godzin prześlemy wycenę druku 3D oraz termin realizacji.

Wycena jest zazwyczaj przygotowywana w kilku wariantach – sugerujemy najlepszy materiał, proponujemy różne opcje jakościowe (różna wysokość pojedynczej warstwy) oraz wskazujemy możliwie szybki termin realizacji wydruku 3D.

W przypadku, gdy nie posiadasz modelu 3D – wykonamy go dla Ciebie! Więcej informacji znajdziesz w zakładce Projektowanie 3D.Możesz również skorzystać z darmowych bibliotek modeli 3D dostępnych w internecie, takich jak Thingiverse oraz MyMiniFactory.

Produkcja niskoseryjna

Druk 3D to nie tylko pojedyncze zlecenia. W przeciwieństwie do metody wtryskowej, która wymaga dużych nakładów na początku produkcji, druk 3D daje możliwość produkcji niskoseryjnej – 100, 500 czy nawet kilka tysięcy sztuk danych elementów bez konieczności wykonywania formy wtryskowej. Dodatkowym atutem jest możliwość produkcji w szerokiej palecie kolorów bez dodatkowych kosztów!